Strona główna
   Nowości i zapowiedzi
   Żywienie
   Dieta optymalna
   Prawo
   Legia Warszawa
   Dom i ogród
   Kuchnia
   Podręczniki i pomoce szkolne
   Inne książki
   Jak zamawiać
   Koszyk
   Kontakt
 

  Kominki i piece. Budowa, podłączanie, eksploatacja

Tobias Pehle


Warszawa, 2002
ISBN 83-87534-22-6
S. 80, Oprawa miękka, 22,4 x 17 cm


NAKŁAD WYCZERPANY


ilość cena: 0.00 PLN

 

Książka jest bogato ilustrowanym poradnikiem dla tych, którzy chcieliby samodzielnie zbudować w domu kominek lub piec. Prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy jego budowy i instalacji.
Aby już na samym początku ułatwić przyszłemu użytkownikowi właściwy wybór, prezentuje przegląd różnych typów i modeli. Część instruktażowa natomiast zawiera szczegółowe opisy samodzielnej budowy poszczególnych rodzajów kominków i pieców oraz dokładne, przejrzyste zdjęcia i ilustracje.
Bardzo duży nacisk położono na bezpieczeństwo budowy i eksploatacji. Dlatego też książka szczegółowo omawia przepisy prawne i normy dotyczące projektowania kominków i pieców, wymagań technicznych, ochrony środowiska, ochrony przeciwpożarowej, zezwolenia i odbioru, współpracy ze służbami kominiarskimi i rzeczoznawcami.
Wszystkie przytoczone regulacje prawne to obowiązujące w Polsce ustawy i rozporządzenia oraz Polskie Normy.
Właśnie tak obszerne omówienie etapów poprzedzających właściwą budowę, liczne porady praktyczne oraz dokonana przez specjalistę adaptacja poradnika do warunków polskich sprawia, że może on zainteresować także tych, którzy budowę kominka lub pieca zamierzają powierzyć wyspecjalizowanej firmie.