Strona główna
   Nowości i zapowiedzi
   Żywienie
   Dieta optymalna
   Prawo
   Legia Warszawa
   Dom i ogród
   Kuchnia
   Podręczniki i pomoce szkolne
   Inne książki
   Jak zamawiać
   Koszyk
   Kontakt
 

  Drogi i tarasy w ogrodzie. Projektowanie i wykonanie

Daniel Böswirth, Alice Thinschmidt


Warszawa, 2004
ISBN 83-87534-30-7
S. 96
Oprawa twarda 22,4 x 17 cm

ilość cena: 35.00 PLN

 

Drogi i tarasy są ważnym elementem architektury ogrodu. Spełniają nie tylko funkcję użytkową, ale także w istotny sposób wpływają na jego wygląd, kształtują charakter otoczenia, w którym spędzamy przecież dużo czasu.

Książka ta ma zachęcić Czytelnika do poświęcenia należytej uwagi temu zagadnieniu, ułatwić wybór najlepszego rozwiązania oraz pomóc w jego realizacji. Szczegółowo, a zarazem przystępnie omawia najważniejsze etapy powstawania drogi czy tarasu – od pomysłu do realizacji:

• Etap projektowania – na co zwrócić uwagę planując przebieg dróg w ogrodzie czy taras przydomowy, a także jak wykonać projekt oraz łatwo i prawidłowo przenieść go w teren.
• Wybór materiału – przegląd materiałów dostępnych na rynku (kamień naturalny, kostka betonowa, klinkier, płytki kamienne i ceramiczne, drewno), wady i zalety każdego z nich, ich przydatność w konkretnych warunkach.
• Techniki układania – na podsypce piaskowej i na zaprawie, wraz z poradami dotyczącymi samodzielnego brukowania.

Treść książki, zwłaszcza dotycząca norm i przepisów prawnych, została dostosowana do warunków polskich. Także i z tego więc powodu pozycja ta będzie cennym poradnikiem dla osób, które myślą o budowie dróg w swoim ogrodzie lub tarasu przy domu.