Strona główna
   Nowości i zapowiedzi
   Żywienie
   Dieta optymalna
   Prawo
   Legia Warszawa
   Dom i ogród
   Kuchnia
   Podręczniki i pomoce szkolne
   Inne książki
   Jak zamawiać
   Koszyk
   Kontakt
 

  WYPRACOWANIA i tematy maturalne. Klasa III liceum

Stanisława Podgórska

Cena 25,- zł dotyczy książek zamawianych pojedynczo. Przy zamówieniu całego kompletu książek do liceum cena każdej książki - 12,- zł.
Aby zamówić komplet, wybierz pozycję KOMPLET - LICEUM. Wypracowania do I, II i III klasy liceum + Wzory z matematyki i fizyki dla uczniów szkół średnich.


Warszawa 2005
ISBN 83-875-3440-4
S. 320
Format A5
Oprawa miękka



ilość cena: 25.00 PLN

 

Książka jest ostatnim tomem "Wypracowań" dla klas licealnych. Składa się ona z dwóch części.

W pierwszej części znajdują się wypracowania dotyczące utworów z okresu dwudziestolecia międzywojennego (1918-1939) oraz z okresu po 1939 roku aż po współczesność.

W drugiej części zamieszczone sa wzory prac maturalnych z języka polskiego. Są to przeważnie wypracowania na tematy przekrojowe. Takie tematy moga się także przydać jako wzór przy opracowywaniu podsumowujących tematów w ciągu roku szkolnego.

Na początku książki podane są ogólne, praktyczne rady, jak pisać szkolne prace pisemne. Następujące potem wypracowania są przykładem na to, jak ujmować temat, jak konstruować wypracowanie, jak stawiać tezę i argumentować. Każde poprzedzone jest planem.

Książka, oprócz tego, że uczy konstruowania i pisania różnych form wypowiedzi, niesie też dużą dawkę wiedzy o literaturze. Jeśli przed omawianiem na lekcji danego utworu, przed powtórką czy klasówką uczeń przeczyta sobie wypracowanie na jego temat, szybko przypomni sobie treść utworu i jego główną problematykę.