Strona główna
   Nowości i zapowiedzi
   Żywienie
   Dieta optymalna
   Prawo
   Legia Warszawa
   Dom i ogród
   Kuchnia
   Podręczniki i pomoce szkolne
   Inne książki
   Jak zamawiać
   Koszyk
   Kontakt
 

  WYPRACOWANIA. Klasa I gimnazjum

Stanisława Podgórska

Cena 25,- zł dotyczy książek zamawianych pojedynczo. Przy zamówieniu całego kompletu książek do liceum cena każdej książki - 12,- zł.
Aby zamówić komplet, wybierz pozycję KOMPLET - GIMNAZJUM. Wypracowania do I, II i III klasy gimnazjum


Warszawa 2005
ISBN 83-875-3435-8
S. 216
Format A5
Oprawa miękkailość cena: 25.00 PLN

 

Książka jest zbiorem przykładowych wypracowań opartych na utworach literackich przewidzianych w programie dla I klasy gimnazjum.

Na początku książki podane są praktyczne rady, jak pisać szkolne prace pisemne. Każdej formie wypracowania (opis, charakterystyka, streszczenie, opowiadanie, sprawozdanie, recenzja, reportaż, rozprawka, protokół, list, podanie, życiorys) poświęcony jest osobny rozdział.

Następujące potem wypracowania są przykładem na to, jak ujmować temat, jak konstruować wypracowanie, jak stawiać tezę i argumentować. Każde poprzedzone jest planem.

Książka, oprócz tego, że uczy konstruowania i pisania różnych form wypowiedzi, niesie też dużą dawkę wiedzy o literaturze. Jeśli przed omawianiem na lekcji danego utworu, przed powtórką czy klasówką uczeń przeczyta sobie wypracowanie na jego temat, szybko przypomni sobie treść utworu i jego główną problematykę.