Strona główna
   Nowości i zapowiedzi
   Żywienie
   Dieta optymalna
   Prawo
   Legia Warszawa
   Dom i ogród
   Kuchnia
   Podręczniki i pomoce szkolne
   Inne książki
   Jak zamawiać
   Koszyk
   Kontakt
 

  Książka kucharska.980 przepisów kuchni polskiej.

 


Warszawa 2006
ISBN 83-87534-54-4
s. 479
oprawa miękka

format A5ilość cena: 40.00 PLN

 

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy, aby książka, którą trzymacie Państwo w ręku stała się Państwa codziennym doradcą i pomocnikiem w czasie gotowania. Zawiera ona sprawdzone przepisy na potrawy, jakie podajemy w domu na co dzień i od święta, oparte o tradycyjną, klasyczną kuchnię polską.

 

Poszukiwanie nowych, egzotycznych smaków i kulinarnych eksperymentów pozostawiamy Państwa fantazji. By jednak na takie poszukiwania się udać, potrzebna jest solidna podstawowa wiedza o gotowaniu. Taką właśnie wiedzę zawiera ta książka. Osoby stawiające pierwsze kroki w kuchni nauczą się z niej przyrządzać proste i smaczne dania, a bardziej doświadczeni kucharze wesprą się nią poszukując zapomnianych smaków kuchni naszych mam i babć.

 

Nie znajdziecie Państwo w tej książce kolorowych zdjęć pięknie podanych dań, jakich wiele w innych książkach i czasopismach kulinarnych. Jest za to 980 przepisów. Opatrzenie takiej ich ilości ilustracjami zwiększyłoby objętość książki trzykrotnie (i tyleż samo jej cenę). My zaś chcemy, aby była to książka „robocza”, do codziennego użytku, której miejscem nie jest elegancki regał, ale kuchenna półka.

 

Aby ułatwić szybkie odnalezienie wybranego przepisu zastosowano wygodną numerację na marginesach książki. Osobom liczącym kalorie na pewno przyda się wartość energetyczna potrawy podana przy każdym przepisie, a mniej wprawnym kucharzom system przeliczania miar produktów ułatwiający odmierzanie składników bez użycia wagi.

 

Mamy nadzieję, że ta praktyczna, dobra i tania książka kucharska znajdzie swoje miejsce w Państwa kuchni.