Strona główna
   Nowości i zapowiedzi
   Żywienie
   Dieta optymalna
   Prawo
   Legia Warszawa
   Dom i ogród
   Kuchnia
   Podręczniki i pomoce szkolne
   Inne książki
   Jak zamawiać
   Koszyk
   Kontakt
 

  Czterdziestoprocentowa miłość
Ewa Mielczarek

Warszawa 2007
ISBN 978-83-87534-59-2
s. 416
oprawa miękka

format A5ilość cena: 25.00 PLN

 

Marta, młoda studentka z prowincji, po trzyletnim romansie z żonatym mężczyzną, przewartościowała swoje priorytety. Teraz, poza chęcią ukończenia studiów i pozostania w Warszawie, liczy się dla niej tylko to, aby następny mężczyzna był wolny. Pojawia się ten wymarzony, Ernest, ale on dla odmiany zbyt dużo pije. Marta woli jednak, aby w narożniku była butelka, nie żona. Odważnie staje do walki, przecież na szali zwycięstwa leży jej szczęście, jakkolwiek je pojmuje. Sprawa nabiera szczególnej wagi, bo Marta jest ambitna i zakochana, a duma i feromony wiele potrafią zdziałać.

 

"Czterdziestoprocentowa miłość" to historia postaci uwikłanych w miłość i uzależnienie. To zarazem głębokie studium o naszych słabościach. To też próba charakteru w obliczu zdobycia łatwych pieniędzy w mrocznym, wieczorowym świecie.

 

"Czterdziestoprocentowa miłość" to w pewnym sensie opowieść o przyjaźni, która konfrontuje z gąszczem układów warszawskiego biznesu, gdzie reguły nie zawsze są czyste.

 

O autorce:

Ewa Mielczarek urodziła się w Łodzi, mieszka pod Warszawą, sercem związana ze Zduńską Wolą. Chciała zostać matematykiem, ale trafiła na inne kierunki. Była studentką medycyny, farmacji i chemii, ale ukończyła dopiero czwartą uczelnię – Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Z wykształcenia jest dietetykiem, ale nigdy nie pracowała w swoim zawodzie. Była operatorem infolinii i szefem w firmach, by w końcu dzielić się wiedzą i doświadczeniem współpracując z firmą szkoleniową. Wciąż szukała swojej drogi. Za sprawą wrażliwości na drugiego człowieka i wyobraźni odkryła w sobie pasję pisania. Debiutuje książką "Czterdziestoprocentowa miłość". W jej ukończeniu bardzo pomogły jej upór i konsekwencja.