Język
Dostawa do
/ {{destination.currency.short}}

{{destination.currency.name}} ({{destination.currency.short}})

101 ziół na 101 dolegliwości - Bożena  Borzęcka

101 ziół na 101 dolegliwości

Bożena Borzęcka

oprawa miękka

Rok wydania: 2020

Miejsce wydania: Warszawa

ISBN: 978-83-87534-93-6

Liczba stron: 224

Język: polski

Bożena Borzęcka jest dziennikarką, a także dyplomowaną bioterapeutką, która z pasją zgłębia tajniki medycyny naturalnej. Zielnik „101 roślin na 101 dolegliwości” to nietypowe podejście do tematu, ponieważ nie jest to jedynie zwykła prezentacja roślin, lecz autorka podaje mnóstwo praktycznych porad, jak zioła dobrać i zastosować w konkretnej chorobie. Znajdziemy tu także wyraźne odniesienia do Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, którą autorka wielokrotnie się wspiera w omawianiu zalet niektórych ziół. W dzisiejszych pośpiesznych czasach zagubiliśmy umiejętność samodzielnego wykonania nalewek, maceratów czy odwarów, co dla starszego pokolenia nie stanowiło żadnej trudności, i ratowało w wielu przypadkach.

Lektura udowadnia, że często zapomniane, niekonwencjonalne metody wspomagania organizmu, takie jak odwary czy nalewki, są w stanie pomóc nie tylko w przypadkach nagłych, ale także w chorobach przewlekłych. Autorka przypomina i przytacza w swoim zielniku niektóre z tych właśnie metod. W zielniku czytelnik znajdzie porady, które może zastosować natychmiast, bez żadnych przygotowań, ale są też i takie, którym trzeba poświęcić więcej czasu. Efekty takich dopracowanych metod będą zdumiewające i gwarantowane.

Autorka prezentuje rośliny nie tylko popularne i dobrze znane od dawna, ale także i te, o których mało się słyszy, lub które dopiero rozpoczynają swoją „światową karierę”. Jest takich roślin wiele, niektóre są odkrywane na nowo, a badacze nad wszystkimi pochylają się z troską. Należą do nich powracające do łask rośliny adaptogenne, które zaczyna stosować nawet świat zawodowych sportowców.

Z wiedzy zawartej w tym zielniku może i powinien skorzystać każdy, komu zależy na zdrowiu swoim i swoich najbliższych. Szalone tempo dzisiejszych czasów przyniosło ze sobą bezradność wobec chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, nowotwory czy choroby krążeniowe. Dlatego można przypuszczać, że poradnik „101 roślin na 101 dolegliwości” pozostanie aktualny jeszcze przez długi czas.

Bożena  Borzęcka
Bożena Borzęcka

Dziennikarka, która od lat zajmuje się tematyką wzajemnych powiązań pomiędzy sferą emocjonalną człowieka, a odżywianiem. Znalezienie złotego środka, który gwarantowałby spokój emocjonalny i zdrowie fizyczne, to zadanie, które godne jest poszukiwań i zastosowania świadomych rozwiązań. Jest dyplomowaną bioterapeutką, która w swojej praktyce wykorzystywała chromoterapię (leczenie kolorami). Pracowała kilka lat w Hiszpanii, gdzie była współautorką programów radiowych i telewizyjnych, propagujących holistyczną wizję człowieka. Jest także autorką wielu artykułów o tematyce zdrowotnej, wydała zielnik pt.: „101 ziół na 101 dolegliwości” oraz książkę pt.: „Czy cukrzyca zabije wszystkich?”, w której zaprezentowała zasadniczo inne podejście do cukrzycy, niż medycyna akademicka.

45,00 PLN
{{book.cartQuantity}}

Szybkie zakupy bez zbędnych formalności.

Darmowa dostawa

Szybkie płatności elektroniczne

Wysyłka za granicę

33
lat na rynku wydawniczym